52. ročník Valíčkova memoriálu v Brně - Komárově

Autor: Administrator <pes(at)cz-pes.cz>, Téma: Valíčkův memoriál, Vydáno dne: 19. 10. 2011

Dne 15. října 2011 se konal již 52. ročník Valíčkova memoriálu na počest zakládajícího člena a dlouholetého předsedy Kynologického klubu Brno-Rybníček policejního důstojníka I. republiky pana Valíčka, který začal s výcvikem policejních a ušlechtilých psů na pozemcích kynologického klubu již v roce 1920.Za krásného slunečného podzimního počasí se soutěžilo v kategoriích IPO1, IPO3 a nově v kategorii ZPU 1 (bez speciálního volitelného cviku). Závod byl se zápisem zkoušky v kategorii IPO 1 a IPO 3. Kategorii IPO 1 a IPO 3 posuzovali rozhodčí pan Robert Klepáč – pachové práce, pan Alois Pouč – poslušnost a pan Jiří Hammer – hl. rozhodčí, obrana. Kategorii ZPU 1 posuzoval pan ing. Luděk Novák. Role figuranta se s plným nasazením zhostil pan Miroslav Valentin. Bohatě sponzorsky zajištěný závod byl důstojnou tečkou za výcvikovým rokem 2011.

Na letošní 52. ročník do kategorie IPO 1 bylo přihlášeno 11 závodníků a do kategorie IPO 3 bylo přihlášeno 6 závodníků. V kategorii ZPU bylo přihlášeno 13 závodníků, bohužel ze zdravotních důvodů se v pátek večer odhlásili dva účastníci. V kategorii IPO 1 se na prvním místě umístnil pan Pavel Křikava s fenkou RTW Axa Transformens s celkovým počtem bodů 281, na druhém místě se umístnila pan Pavel Jedlička se psem NO Carro Mapet s celkovým počtem bodů 273 a na třetím místě paní Veronika Kubištová se psem BOC Alven Crazy Flash s počtem bodů 270. V kategorii IPO 3 se na prvním místě umístnil pan Jiří Hrabálek s fenkou NO Baba Anilorak s počtem bodů 280, na druhém místě se umístnil Alfred Gutter s fenkou DOB Iris z Danova s celkovým počtem bodů 269 a na třetím místě pan Antonín Svitek se psem NO Hess Skočická samota s počtem bodů 250. V kategorii ZPU 1 se na prvním místě umístnila Zuzana Vančíková se psem Akio Valkar s počtem bodů 128, na druhém místě Zdenka Brhelová se psem Chevalier de Alphaville Bohemia s počtem bodů 125 a na třetím místě Radana Růžičková s fenkou Cassidy Ayky s počtem bodů 124.

Velké poděkování patří našim sponzorům fy PETPLANET – chovatelské potřeby, fy NOVIKO, fy BIOMILL, fy KYNOLOGIK plus - chovatelské potřeby, fy DIBAQ a.s. – značka výživových programů FITMIN, kteří velkou měrou přispěli k uskutečnění našeho tradičního Valíčkova memoriálu. Dále bychom rádi poděkovali všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu závodu a těšíme se, že příští rok se opět sejdeme na 53. ročníku Valíčkova memoriálu .

Výbor KK Brno-Rybníček